info@kapsamnet.com.tr

BENİ ARAYIN ONLİNE İŞLEMLER

Hemen Başvur

Lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Paylaştığınız bilgiler size en uygun teklifleri sunmak üzere Merkür Net sistemlerine aktarılacaktır. Başvurunuz esnasında paylaşacağınız bilgiler Merkür Net ürün ve kampanyaları hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi ve iletişime geçilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir. Bu bilgiler Sanal Santral Telekomünikasyon Tic. A.Ş. tarafından işlenecek ve belirtilen amaçlar haricinde kullanılmayacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sahip olduğunuz haklarınız için buraya tıklayın.

KapsamNet - İnternet Altyapı Sorgulama
Sonuçlar Yükleniyor...

00

Mbps

Alabileceğiniz Maksimum Hız
00

PORT

Var

Sorguladığınız haneye ait altyapı bilgisi bulunamadı.

Hız: 100 Mbps

369 TL

Taahhütsüz

Hız: 100 Mbps

369 TL

Taahhütsüz

Hız: 35 Mbps

349 TL

Taahhütsüz

İnternet Altyapısı

İnternetin belirli bölgelere ve adreslere ulaşması için kullanılan sistemdir. İnternet altyapısının, bölgelere ve adreslere ulaşması için bakır veya fiber optik kablolar kullanılır. İnternet altyapılarında, bakır altyapı ADSL olarak adlandırılırken, cam veya plastik altyapı Fiber olarak adlandırılır.

 

Bulunduğunuz bölgenin internet altyapı teknolojisi, internet hızınızı belirleyen en önemli etkendir. Bulunduğunuz bölgenin veya adresin, internet altyapısı, kullanacağınız internetin hızını belirler. Her bölge ve adreste aynı internet hızı alınamayabilir. Bu internet hızı, internet altyapınızın teknolojisine bağlı olarak değişir.

İnternet Altyapı Sorgulama

İnternetin bazı bölgelere veya adreslere ulaşması için kullanılan sisteme ait yapılan sorgulama işlemine, ‘’internet alt yapı sorgulama’’ denir. İnternet altyapısının değerlendirilmesi için internet altyapı sorgulama işleminin yapılması gerekir. İnternet altyapısının, hızı ne kadar yüksekse internet altyapısı sorgulanan bölgenin teknolojisi de bu bağlamda gelişmiş demektir.
İnternet hizmeti almadan önce yapılması gereken ilk adım, internet hizmetinin alınacağı bölge veya adresin, internet altyapısını sorgulamaktır. İnternet altyapınıza uygun paketi en ekonomik fiyatlarla Kapsam Net’ten alabilirsiniz.

 

Sisteme, internet altyapınızı sorgulamak ya da desteklenen internet hızını öğrenmek için adresinizi girmeniz yeterlidir. Girilen adrese ait internet altyapısına uygun paketler sırayla listelenecektir. Sorgulama ekranından sonra, internet alt yapınıza uygun internet hizmetinin detaylarını görebilirsiniz.

İnternet Altyapı Sorgulama Sonuçları

İnternet altyapısı sorgulama sonucunda verilen değerler, yaklaşık değerlerdir. Gerçek kullanım sırasında, internet altyapı sorgulama sonucunda yer alan değerlere ulaşmak her zaman mümkün olmayabilir. İnternet hızınız; bina içi kablo tesisat tercihi, internet altyapısı sorgulanan adrese ait bölgedeki hatların yoğun kullanımı, şebeke internet altyapı sunucusu veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

İnternet Altyapısı Yoksa

Sorgulanan adreste internet altyapısı yoksa periyodik aralıklarla internet altyapısının sorgulanması gerekir. Kapsams Net olarak internet altyapısı olmayan yerlere, Wi-Fi teknolojisi ile internet hizmetimiz bulunmaktadır. Bulunduğunuz adreste, Wi-Fi hizmetimizin olup olmadığını öğrenmek için 0850 441 33 81 numarası üzerinden, müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın